Vánoce 2019 a Vánoční trendy

Každý rok v obchodech nalezneme barevnou nabídku ozdob v zajímavých a originálních barvách, přičemž několik z nich převládá. Někdy se dere do popředí barva zlatá, jindy červená a někdy zase stříbrná. Každým rokem se barvou Vánoc stane jiná barva a letos je již tato barva známa.

Vánočním trendem pro letošní rok 2019 mezi barvami se stala na prvním místě bílá, kterou můžete klidně doplnit odstíny pastelových barev, podle trendů nejlépe fialovou. Bílá ale také krásně vypadá ve spojení se zelenými tóny (pistáciová, mátová) a ledovou modrou. Ledový nádech ozdob, věnců či řetězů bude letos také in. Poslední trendy odsouvají do pozadí oblíbenou červenou či tmavě modrou. Z kupovaných ozdob se drží už po mnoho let na vrcholu skleněné koule a baňky.

Kombinace barev na strom by neměl být příliš laciné a nevkusné. Je žádoucí, aby použití systému 2-3 barvy, aby nedošlo k přetížení složení. V tomto případě Vánoční strom bude harmonicky zapadat do slavnostní interiéru.

Po letech konzumu se lidé o Vánocích vrací k tradicím a přírodě. Přírodní materiály a doma vyrobené výrobky budou mít nejen správné kouzlo z hlediska dobrého pocitu, ale také se jedná o trendy záležitost. Vyrobené ozdoby, vlastní adventní věnec, cukroví i živý vánoční strom - to jsou znaky, které připomenou tradiční staročeské Vánoce.

Na výrobu nejrůznějších ozdob či věnců se hodí použít větvičky, šišky, usušené květy, koření, sušené ovoce, ořechy, listy atd. Doma vyrobené výrobky (handmade) by letos u vás určitě neměly chybět.

Adventní kalendář 2019

Vytvořte originální adventní kalendář své rodině, přátelům a známým. Udělejte jim radost online adventním kalendářem. Vytvořit adventní kalendář